Diskuse

Datum 10.12.2012

Vložil Ondruška

Titulek Rybník se správně jmenuje Sobovský či Sobovák

Odpovědět

na mapě, která se připravovala na Slovensku asi došlo k několika překlepům a dosud se neopravili a chyba se přenesla i na další mapy od obkreslovačů

Datum 12.12.2012

Vložil MC

Titulek Re: Rybník se správně jmenuje Sobovský či Sobovák

Odpovědět

Díky za upozornění - v textu opraveno.

Datum 29.12.2012

Vložil Jirka

Titulek Re: Rybník se správně jmenuje Sobovský či Sobovák

Odpovědět

Rybník byl vystaven v létě v letech 1423 - 1464. Jeho zakladadel byl Josef Klouček po chalupě Sova - velkostatkář z Týnčan. Do tehdejší kroniky byl zapsán skutečně jako rybník Sovoský. Při požáru Strahovského kláštera byla poškozena strana 658 kroniky, kde byla zmínka právě o tomto rybníku. Při přepisování kroniky v sedmnáctém století otcem Bláhou došlo k překlepu na rybník Sobovský. Podle pamětníků v té době otec Bláha po rozvodu se svojí manželkou hodně pil. Tyto informace jsem získal ze zápisků Jaroslava C.. " Putování po severu Jihočeského kraje". Tolik k velmi podstatné poznámce pana Ondrušky.

Datum 01.01.2013

Vložil Filip

Titulek Re: Re: Rybník se správně jmenuje Sobovský či Sobovák

Odpovědět

Pokuste se to ještě upřesnit, myslím, že tato informace bude pro pana Ondrušku zcela neúplná :-)

Datum 20.11.2012

Vložil Filip

Titulek 29.ročník na obzoru

Odpovědět

Tak jak to vypadá, již se začínám po všech stránkách připravovat abych další ročník udejchal, ale zatím žádné info zda-li se vůbec někam v tom roce 2013 vyrazí, doufám, že pořadatelé nepočítají s tím koncem světa...:-)

Datum 21.11.2012

Vložil Martin

Titulek Re: 29.ročník na obzoru

Odpovědět

I kdepak, všechno běží na plné obrátky, trasu už jsme prošlápli, a po drobných korekcívh ji zanedlouho zvěřejníme.

Datum 07.01.2011

Vložil Ondruška

Titulek S dopravou je skutečně potíž

Odpovědět

Rada použít vlak je trochu nešťastná s ohledem na omezení vlakových spojů v sobotu, dostat se do Hrejkovic je šance jet již v pátek odpoledne z Prahy a přespat pokud to půjde se svolením pořadatelů v hospodě nebo domluvit se na pozdějším startu v 10 hodin v sobotu s tím, že se v Hrejkovicích zdržíte neboť přijdete do cíle zase něco později.

Datum 07.01.2011

Vložil Chodci

Titulek Re: S dopravou je skutečně potíž

Odpovědět

Díky moc za radu, že je možnost přespat v hospodě o den dříve. Vzhledem k tomu, že je to už šibeniční termin, necháme to na ty vlaky. Ještě se rozhodneme, zda vstávat takhle moc brzy, abychom už ve 4:20 byli na Hlaváku směrem do Tábora.

Každopádně moc díky a kdybychom se na trase "nepotkali", tak si to užijte!

Datum 06.01.2011

Vložil Chodci

Titulek Jak se dostat do Hrejkovic?

Odpovědět

Ahoj všem, rádi bychom věděli, jak se dostat do Hejkovic z Prahy. Nenašli jsme žádný spoj, než ten Busem z Knížecí, ale od 8:00 hod. Nevíte, nejezdí tam vlak? Sraz je mezi 7:00 až 9:00 a to bychom nestihli. Moc díky za informaci a moc se těšíme! Letos jdeme poprvé :-)

Datum 06.01.2011

Vložil MaCe

Titulek Re: Jak se dostat do Hrejkovic?

Odpovědět

Přímo autobusem, nebo vlakem do Tábora a pak vlakem do Milevska. Od vlakáče z Milevska jede v 8:20 přímo svozový autobus do Hrejkovic (čeká na ten vlak od Tábora a taky na vlak od Písku).