Diskuse

Datum 27.11.2013

Vložil Jirka

Titulek Re: Tak jaké datum skutečně platí? 4 nebo 11?

Odpovědět

což čtvrtého nebo jedenáctého, ale v dubnu nebo v květnu?

Datum 28.11.2013

Vložil Děda Mráz

Odpovědět

Na několika webových stránkách jsem se dočetl, že se Silvestr letos bude slavit o jeden týden dříve, tj. 24. prosince - bude se konat změna nebo jde přehmat?

Datum 30.11.2013

Vložil Vaclav

Odpovědět

Ted jsem zmaten. Asi pudu dvakrát.
Vážně: Trasa perfekní, těšim se na sobotu 11.I.2014 a budu doufat v pěkné počasí.

Datum 07.11.2013

Vložil Filip

Titulek Jubilejní 30.ročník

Odpovědět

Bude se konat nebo budeme sedět doma u kamen? :-)

Datum 15.03.2013

Vložil jirka

Titulek dvacítka na youtube

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=39CJnXCJesA

Datum 03.01.2013

Vložil Jirka

Titulek možnost jít se psem

Odpovědět

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli můžeme vyrazit i se psem?

Datum 04.01.2013

Vložil Mace

Titulek Re: možnost jít se psem

Odpovědět

Nebudete první ani poslední kdo půjde po trase se psem:), chodí jich totiž každoročně dost. Jen je třeba být ve střehu, protože se ne všichni psi snášejí a tolerují. Část trasy navíc vede na hranicí s oborou, kde může být i zvýšený pohyb zvěře.

Datum 10.12.2012

Vložil Ondruška

Titulek Rybník se správně jmenuje Sobovský či Sobovák

Odpovědět

na mapě, která se připravovala na Slovensku asi došlo k několika překlepům a dosud se neopravili a chyba se přenesla i na další mapy od obkreslovačů

Datum 12.12.2012

Vložil MC

Titulek Re: Rybník se správně jmenuje Sobovský či Sobovák

Odpovědět

Díky za upozornění - v textu opraveno.

Datum 29.12.2012

Vložil Jirka

Titulek Re: Rybník se správně jmenuje Sobovský či Sobovák

Odpovědět

Rybník byl vystaven v létě v letech 1423 - 1464. Jeho zakladadel byl Josef Klouček po chalupě Sova - velkostatkář z Týnčan. Do tehdejší kroniky byl zapsán skutečně jako rybník Sovoský. Při požáru Strahovského kláštera byla poškozena strana 658 kroniky, kde byla zmínka právě o tomto rybníku. Při přepisování kroniky v sedmnáctém století otcem Bláhou došlo k překlepu na rybník Sobovský. Podle pamětníků v té době otec Bláha po rozvodu se svojí manželkou hodně pil. Tyto informace jsem získal ze zápisků Jaroslava C.. " Putování po severu Jihočeského kraje". Tolik k velmi podstatné poznámce pana Ondrušky.